ja_mageia

logo.png
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Decrease font size
  • Default font size
  • Increase font size
Головна Останні новини Екскурсія на лінію Арпада
Екскурсія на лінію Арпада

Над селом Верхня Грабівниця Воловецького району розташований бункер оборонних укріплень «Лінії Арпада», який  3 травня 2018 року відвідали студенти групи ДГ–176 в супроводі викладачів Альберта І.І., Желізняка В.Й. та куратора групи Добрянської Н.І. Цей бункер був викопаний на глибині близько 100 метрів угорськими солдатами. 

Варто відзначити, що укриття вийшло на славу: бетонні стіни з арматурою товщиною з великий палець, безліч приміщень з масивними сталевими дверима і протяжністю тунелів порядку 300 км по території Карпат (в цілому ж, протяжність укріплень налічує приблизно 750 км). У воєнний час, бункер використовувався в якості військового госпіталю, сховища продуктів і складу боєприпасів, а також інших потреб. Після війни браві працівники НКВД, побоюючись виникнення в цих місцях базування загонів ОУН-УПА (шляхом підриву або заливання бетоном) знищили безліч виявлених підземель і бункерів. Однак цієї долі вдалося уникнути бункеру «Лінії Арпада».

В ході екскурсії екскурсовод розповів студентам історію будівництва та експлуатації бункера з 1939-1944рр.

Сьогодні це один з найбільш великих військових об`єктів, що збереглися до наших днів, який варто побачити кожній людині.

 

Підготовчі курси 2019

48566944

Ми в ЗМІ

 

АвторизаціяХто на сайті

На даний момент 14 гостей на сайті


Travel Turne Tranzito